Co to jest?

 

5 podstawowych informacji

 1. Paszport szensztacki to niewielka książeczka mieszcząca się w małej kopercie i licząca 40 stron. Każdy Paszport posiada unikalny numer oraz miejsce na zdjęcie i wpisanie danych użytkownika. Paszport waży zaledwie 35g, dzięki czemu istnieje możliwość odesłania go nawet z zagranicy Polski na koszt nadawcy (z wykorzystaniem Międzynarodowego Kuponu na Odpowiedź - International reply coupon, w skrócie IRC).
   
 2. W Paszporcie znajdują się zdjęcia i podstawowe informacje na temat 19 sanktuariów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Te sanktuaria leżą na 4 kontynentach: w Europie, Afryce, Ameryce Południowej i Północnej. Są to sanktuaria w szczególny sposób związane z historią Ruchu Szensztackiego lub z Polską i Polakami, których Opatrzność wywiodła poza granice Ojczyzny. Przy każdym sanktuarium działa jeden koordynator, który odpowiada za przyjmowanie i odsyłanie Paszportów szensztackich.
   
 3. W Paszporcie obok każdej strony z sanktuarium jest miejsce na intencję oraz na pieczęć. Gdy przesyłasz Paszport do danego sanktuarium, koordynator wpisuje do Paszportu intencję modlitwy, którą pielgrzymi pozostawili w tym sanktuarium. W ten sposób współtworzysz międzynarodową sieć modlitwy – modlisz się w intencjach powierzanych Bogu na drugim końcu świata lub blisko Ciebie – w Polskich sanktuariach. Obok intencji koordynator wbija pamiątkową pieczęć danego sanktuarium wraz z datą dokonania tego aktu. Jest to świadectwo Twojego duchowego pielgrzymowania w Roku Jubileuszowym.
   
 4. W pakiecie wraz z Paszportem otrzymujesz również karteczki z rysunkiem stągwi. Stągwie w sanktuariach są miejscem, do którego składamy nasze ofiary do kapitału łask. Dlatego na karteczce ze stągwią wpisujesz Twój duchowy dar w szczególny sposób ofiarowywany Maryi w miejscu, do którego wysyłasz Paszport. Koordynator w Twoim imieniu wrzuca tę karteczkę do stągwi w sanktuarium, którym się opiekuje.
   
 5. W pakiecie wraz z Paszportem znajdują się również specjalne naklejki. Przyklej jedną z nich do każdego listu, który wysyłasz do jednego z 19 sanktuariów. Dzięki temu ułatwisz pracę koordynatorom, którzy łatwo odróżnią korespondencję związaną z Paszportem szensztackim.

Comments are closed